Greetje Dikkers hield vandaag haar maidenspeech. Met meerdere partijen werd een amendement ingediend om in 2016 extra geld te geven voor de 10 schapskuddes. Uiteindelijk kwam er een toezegging van gedeputeerde Jumelet dat er in de eerste helft 2016 gekeken wordt naar de (on)mogelijkheden voor de schaapskuddes om extra geld van het Rijk/Europa op te halen.
Lees hieronder de bijdrage van Greetje Dikkers
[[{“type”:”media”,”view_mode”:”portret”,”fid”:”287″,”attributes”:{“alt”:””,”class”:”media-image”,”height”:”150″,”width”:”100″}}]]
Voorzitter,
Tot vanochtend heb ik gedacht niet in te gaan spreken m.b.t. dit onderwerp,maar de gelegenheid een maidenspeech over schaapskuddes te kunnen houden
zo vlak voor de kerst kon ik toch niet laten lopen.
Tijdens de commissievergadering gaf ik, in 2e termijn, al aan een motie te overwegen gericht op een overbrugging van het tekort in 2016 en het zoeken naar een meer tructurele oplossing voor de periode daarna.
Schaapskuddes horen bij Drenthe en als we er met elkaar voor kiezen 10 kuddes in stand te houden moet dat ook financieel haalbaar zijn.
We hebben voldoende argumenten gehoord, mondeling in het pleidooi van de heer Kerssies, schriftelijk onderbouwd en tijden het bezoek aan de schaapskooi in Ruinen afgelopen zaterdag.
Een tussenoplossing voor 1 jaar ligt nu, mede vanuit de SP als amendement voor.
Maar als we A zeggen en de moeten we ook B (eh) zeggen vindt de SP. Nu een tussenoplossing voor 75.000 euro en in 2016 een structurele oplossing vinden.
Als we er als fractie niet al voor waren zou ik er als gekozen statenlid voor Drenthe individueel voor stemmen. Al was het maar zodat ook de herders rustig kunnen slapen met de kerst.
